نکات مهم در خریدمایکروویو خوب

نکات مهم در خریدمایکروویو خوب

نکات مهم در خریدمایکروویو خوب:

مایکروویوها به جهت سرعت در گرم کردن و پخت انواع مواد غذایی، محبوبیت بسیار زیادی در بین خانواده ها پیدا کرده اند. استفاده از مایکروویو علاوه بر سرعت در پخت، باعث کاهش مصرف انرژی خواهد شد. به عنوان مثال زمانیکه به یک لیوان آب جوش نیاز دارید لازم نیست که یک کتری آب را بر روی اجاق بجوشانید.

هنگام خرید مایکروویو به موارد زیر دقت فرمایید:

  1. مورد۱- توجه به ابعاد و حجم مفید آن می باشد که می باست آن را براساس نیاز خود و سایز ظروفی که می خواهید در داخل آن قرار دهید انتخاب کنید. حجم داخل مایکروویو را بر اساس لیتر تعیین می کنند که در بازه ای بین ۱۷ تا حدود ۵۰ لیتری در بازار موجود می باشند.

  2. مورد۲- نکته قابل توجه دیگری که در ظاهر مایکروویو باید مورد توجه قرار گیرد، جهت باز شدن درب دستگاه می باشد. در برخی مدل ها درب به صورت چپگرد و یا راستگرد طراحی شده و در برخی دیگر به سمت روبرو باز میشوند؛ باید توجه داشت که نوع جهت باز شدن متناسب با محل قرارگیری مایکروویو باشد.

  3. مورد۳- نکته دیگر، تعداد برنامه های پخت می باشد. باید توجه داشت که لزوماً تعداد زیاد برنامه ها به معنای بهتر بودن مایکروویو برای شما نیست، و باید مایکروویوی را خرید که تعداد و نوع برنامه های آن متناسب با نیازهای شما باشد. در ادامه به تشریح برخی از اصلی ترین عملکردهای مایکروویوها می پردازیم.

  4. مورد۴- به غیر از عملکرد مایکرو، ۲ قابلیت گریل و کانوکشن نیز از ویژگی های بکار گرفته شده در این دستگاه می باشند. از سیستم گریل به منظور حرارت دادن سطح مواد غذایی استفاده می شود و عملکرد سیستم کانوکشن نیز بوسیله ایجاد هوای گرم توسط فن های داخل محفظه به پخت بهتر و سریع تر مواد غذایی کمک می کند. عملکرد پخت ترکیبی که در برخی مدل ها بکار رفته است به این صورت می باشد که عملیات پخت مایکرو با یکی از سیستم های گریل و یا کانوکشن جهت بهبود پخت ادغام می شوند.

  5. سایر ویژگی هایی که در مایکروویوها به کار گرفته می شوند شامل: قابلیت یخ زدایی، جوجه گردان و قابلیت بخارپز کردن می باشد

درباره نویسنده